بهمن, 1396 بدون نظر رویداد

در مورد تجهیزات کنفرانس ویدئویی مورد نیاز برای برقراری ارتباط قبل تر صحبت کردیم، در این مقاله بیشتر به موارد و نیاز های اساسی برای برقراری ارتباط می پردازیم.

امروزه استفاده از ویدئو کنفرانس در تجارت و کسب و کار های دیگر بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس در کسب و کار باعث ذخیره میلیون ها دلار در سال می شود به همین دلیل برای بالا بهره وری و برطرف کردن نیاز ها باید بهتر با تجهیزات کنفرانس ویدئویی آشنا شویم.


مزایا استفاده از ویدئو کنفرانس نسبت به کنفرانس صوتی

حالت چهره ، تن صدا ، حالات چشم ، حرکات دست وبدن چیزی نیست که از طریق ایمیل یا تماس تلفنی قابل انتقال باشد اما در یک جلسه آنلاین افراد همدیگر را به صورت زنده مشاهده می کنند، با همدیگر صحبت می کنند کار خود را ارائه می دهندو حالات و رفتار همدیگر را مشاهده می کنند. بنابراین درصد بسیاری از تعبیرات اشتباه و سوء تفاهم ها که در اشکال غیر تصویری ارتباط به وجود می آید ، از بین رفته و افراد به وضوح بازخورد و عکس العمل  سایر اعضای جلسه را بررسی می کنند.

video- conference-Piramoon-ertebat-تجهیزات-کنفرانس-تجهیزات کنفرانس-


دستگاه ویدئو کنفرانس

تکنولوژی ویدئو کنفرانس این امکان را به شما می دهد که بواسطه برخورداری از ترمینال های سخت افزاری یا نرم افزاری و با کمک یک بستر مخابراتی مناسب (شبکه های رایج ارتباطی)، ارتباط زنده صوتی وتصویری بین دو یا چند مکان مختلف را بصورت همزمان برقرار نمایید. بطوریکه گویی افراد در یک اتاق و دور یک میز نشسته و با یک دیگر گفت و گو می کنند. به اشتراک گذاشتن اسناد، فایل های کامپیوتری، نمودار ها، ویدئو های تجاری یا هر فایل تصویری، از دیگر امکانات این تکنولوژی ارتباطی می باشد.

 


تجهیزات کنفرانس ویدئویی مورد نیاز

در حالیکه بسیاری از فروشندگان در بازار، راه حل های یکپارچه ارائه می دهند، با این حال اجزای اصلی مورد نیاز برای یک سیستم ویدئو کنفرانس عبارتند از:

  • کدک
  • ورودی ویدئو
  • خروجی ویدئو
  • ورودی و خروجی صدا
  • ارتباط از طریق پهنای باند

video- conference-Piramoon-ertebat-تجهیزات-کنفرانس-تجهیزات کنفرانس-


ورودی ویدئو

به جای استفاده از وبکم می توانید از دوربین های ویدئو کنفرانس استفاده کنید، که بسته به نیاز و انتظار شما از میزان کیفیت تصاویر، متفاوت است.

خروجی ویدئو

برای برقراری ارتباط تصویری و مشاهده تصاویر به یک نمایشگر ، مناسب با نیاز کاربر احتیاج داریم که می تواند یک مانیتور ، کامپیوتر و یا حتی گوشی موبایل باشد.

 

میکروفن خارجی

میکروفن هم یکی دیگر از تجهیزات کنفرانس است که برای داشتن کیفیت صدای بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. صورتی است که شما برای ارتباط ویدئویی چند نفره و در فضای بزرگتر نیاز به کیفیت و صدایی بهتر باشید استفاده از میکروفن های خارجی را به شما توصیه می کنیم.

 

ارتباط از طریق پهنای باند

برای ارتباطات ویدئویی از طریق ویدئو کنفرانس به اینترنت نیاز داریم،برای داشتن کیفیت بهتر ارتباطات و کاهش تاخیر در بین ارتباطات،نیازمند داشتن اینترنت با سرعت بالا بین استفاده کنندگان د اریم.ُ

 


برچسب ها

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *