چطور یک شرکت معتبر “ارائه خدمات IT” برای کسب و کارمان انتخاب کنیم؟ 

این روزها یا ابعاد کسب و کارها آنقدر بزرگ نیست که بتوانند تیمی حرفه‌ای از متخصصین IT استخدام و زیرساخت‌ها لازم برای آنها را فراهم کنند یا آنقدر بزرگ هستند که قادر به پوشش و پشتیبانی بموقع از سرویس ها و مشکلات پیش آمده باشند . برای همین، کسب وکارها به منظور تمرکز بر هسته اصلی کارشان، به شکلی هوشمندانه و اقتصادی به جای استخدام افراد ، کار را به شرکتی متخصص با نیرو های مجرب دیگر می‌سپارند. به هر حال این باید اقدامی محافظه‌کارانه باشد. زیرا همه چیز بستگی به کامپیوتر‌ها، شبکه‌ها، سرورها، ایمیل‌ها و سیستم های VoIP دارد. کسب و کارها از خرابی سیستم ها و ارتباطاتشان آنهم در محیط کار پرفشار امروزی واهمه دارند و برای همین انتخاب یک سیستم مدیریت خدمات IT نیاز به دیدگاهی متفکرانه دارد.

outsourcing_Benefit

در این مقاله به مسائلی که موقع انتخاب باید در نظر داشته باشید، نگاهی می اندازیم !

صلاحیت فنی

امروزه انتخاب گزینه درست در بین این همه شرکت ارائه کننده خدمات آی تی کار چندان آسانی نیست ، به همین جهت سطح شاخصه‌های فنی شرکت ارائه‌کننده خدمات IT که انتخاب می کنید باید بسیار بالا باشد تا بتوانید آنها را در لیست خود قرار دهید. کارکنان آنان باید آموزش دیده ، متخصص و با تجربه باشند و قبل از اینکه حاضر به عقد قرارداد با شما باشند کلیه ابعاد و سیستم های شما را بررسی کنند تا بتوانند به خوبی نیازهای خاص کسب و کار شما را برآورده کنند.

انعطاف پذیر در کار

شرکتی که برای پشتیبانی و ارائه خدمات آی تی انتحاب می کنید می بایست در تمام زمان‌های مورد نیاز شما و حتی به جز ساعات کاری آماده خدمات‌رسانی و پاسخ گویی باشد. شما می‌توانید این را در هنگام تنظیم قرارداد اعمال کنید تا از هرگونه اختلال در ارائه خدمات در مواقع پیش بینی نشده جلوگیری شود.

نظارت از راه دور

اکنون فناوری اطلاعات ، شبکه و ارتباطات آنقدر پیشرفته شده است تا برای رفع اشکالات و بررسی آن  نیازی به حضور فیزیکی متخصصین نباشد و شما قادر هستید با فراهم کردن امکان دسترسی امن برای نیروهای متخصص از بیرون از سازمان ، به سادگی مشکلات را از راه دور بررسی و حل کنید . با استفاده از اپلیکیشن‌های نظارت از راه دور، “شرکت ارائه کننده خدمات آی تی” می‌تواند سیستم را ساعتی یا دقیقه به دقیقه نظارت کنند و شما را از هرگونه ابهام و اختلال در سیستم ها و شبکه آگاه ساخته و یا از وقوع قطعی و Downtime سرور ها و تجهیرات ارتباطی جلوگیری کنند.

روش‌های پرداخت و عقد قرارداد

زمانی که از کیفیت خدمات آنان اطمینان حاصل کردید، باید از میزان پول پرداختی و صورتحساب خود نیز خاطرجمع شوید. برای همین باید از مسائل روز این بازار باخبر باشید و بدانید که هر کار در این زمینه چقدر هزینه در بردارد. هر چه می‌گویید و انجام می‌دهید بسیار حساس است. شما تنها زمانی از مزایا و معایب یک شرکت “ارائه کننده خدمان و پشتیبان آی تی ” باخبر می‌شوید که با آنها قرارداد امضا کنید. پس بهترین کار این است که با شرکت های معتبر و با سابقه در این حوزه همکاری کنید. شرکتی که با بهترین تکنولوژی تجهیز شده و از بهترین کارکنان و زیرساخت ها بهره می‌برد.

چکیده :

پیش از هر چیز لیستی از شرکت های فعال در این حوزه تهیه کنید.

با جست و جو و ارزیابی شرکت ها از طریق دوستان و همکاران خود لیست خود را فیلتر کنید. ( میتوانید برای اینکار از لینکدین کمک بگیرید)

از شرکت های منتخب  بخواهید سیستم های شما را ارزیابی کرده و پروزال خود را ارائه کنند.

فاکتور های برای ارزیابی پیشنهادات در نظر بگیرید و بر اساس آن اعتبار سنجی و اولویت بندی کنید .

پس از ارزیابی ، با نظر گرفتن موارد بالا و بررسی قیمت ها ، عقد قرارداد را بررسی فرمائید.

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *