خرداد, 1396 بدون نظر ارتباطات و فناوری, چگونه کار میکند, دانش و یادگیری, سبک و فن

جلسات و تکنولوژی های وابسته به اسپیکرفون !

        هرگاه که صحبت از جلسه و کنفرانس می شود همگان یاد اتاق های می افتیم که در آن یک میز کنفرانس قرار گرفته و  تعداد زیادی صندلی اطراف آن چیده شده که فضای بسیار رسمی و خشکی را یادآوری می کند . حال امروزه با توجه به گستردگی فعالیت های اقتصادی در سطوح جهانی و اهمیت تعامل با مشتریان ، همکاران و تامین کنندگان چگونه میتوان به کمک تکنولوژی جلساتمان را بیش از پیش موثر تر و جلسه ای مطابق با استاندارد های روز برگزار کنیم.

صدا در اتاق جلسات و سالن های کنفرانس 

        معمولا” اتاق های کنفرانس برای بخش صدایی حضار جلسه از میکروفن های متمرکز و نصب شده بر روی میز با قابلیت استفاده یکنفره استفاده میشود که فضای میز را اشغال می کند.این میکروفن ها که معمولا به صورت با سیم و و بیسیم عرضه می شود ، هزینه های بسیار زیادی را به سازمان متحمل می کند . معمولاً زمانی هم که صحبت از استفاده ویدئو کنفرانس و تله کنفرانس می شود برای سازگاری این تجهیزات با ترمینال های ویدئو کنفرانس مشکلاتی نظییر برگشت صدا و اکو را به همراه دارد که عملاً غیر قابل حل بوده  و جز گذشتن از کنار آن راه دیگری ندارد. آیا به راستی این تنها راه برای دریافت و پخش و ضبط صدای حضار در جلسات و ارتباطات ویدئو کنفرانس و تله کنفرانس است ؟

اسپیکرفون چیست ؟

        اسپیکرفون دستگاهی است که معمولاً در اتاق های جلسات قرار گرفته و برای ویدئو کنفرانس و کنفرانس های تلفنی به کار گرفته می شود.البته اغلب لپ تاپ ها دارای اسپیکرفون داخلی هستند که کیفیت ها آنها بسیار پایین بوده و زمانی برای مکالمه گروهی به کار گرفته میشوند بسیار ضعیف هستند.مسلماً زمانی که چندین نفر به صورت همزمان صحبت می کنند و یا در فواصل مختلفی قراردارند عملا کاربردی ندارند. در این گونه موارد اسپیکرفون ها بهترین انتخاب برای دریافت و پخش صدا وضبط صدا برای یک اتاق جلسه هستند . این دستگاه ها قادرند از طریق درگاه USB ، جک 3.5 میلیمتری و یا به صورت بیسیم با لپ تاپ ، تبلت و…. شما متصل شوند.

        اقلب این دستگاه با کلیه پلتفرم ها و نرم افزار های ارتباطات یکپارچه مانند Skype For Business ,WebEx, Microsoft Lync … سازگاری داشته و قادر اند به راحتی به آنها متصل شوند.این دستگاه ها با بهره مندی از آخرین فناوری های صدا و پردازش صدا قادراند اتاق کار شما را به مکانی برای کنفرانس های گروهی به دور از  تبدیل کند .

فناوری های که به کمک شما می آیند !

حذف اکو اکوستیک (AEC)

حذف اکو خطی (LEC)

کاهش نویز (NR)

کنترل و تنظیم خودکار بلندی صداهای دریافتی (AGC)

اکولایزر (EQ)

مولد نویز برای تشخیص اتصال و عدم اتصال تماس (CNG)

ترکیب صدا میکروفن‌ها به صورت خودکار (AMM)

پا در کفش تکنولوژی های قدیمی اتاق جلسات :

        اگر به دنبال برگزاری جلساتی موثر تر و با کیفیت بالا به صورت ویدئو کنفرانس و تله کنفرانس هستید اسپیکرفون ها بهترین گزینه برای شما هستند . اسپیکرفون های زیادی با برند مختلفی در بازار عرضه می گردد که بسته به اندازه سالن ، قدرت صدا و طراحی ، قیمت های متفاوتی دارند و قادر هستید مطابق به نیاز خود از آنها استفاده نمائید.

برچسب ها
درباره نویسنده

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *